צוות

הרבנית

הרבנית חנה הנקין- ראש המדרשה

תוך מחויבות בלתי מתפשרת להלכה, הצליחה הרבנית חנה הנקין, מייסדת וראש מדרשת נשמת, לפלס דרך חדשה בלימוד התורה לנשים בדורנו. יחד עם בעלה, הפוסק הנודע, הרב יהודה הנקין, ועם הרב יעקב ורהפטיג, חידשה הרבנית חנה את כניסתן של נשים למדניות לתחום ההלכה בתור “יועצות ההלכה” הנותנות מענה הלכתי-נשי מידי שנה לעשרות אלפי פניות מהארץ ומכל העולם בנושאי טהרת המשפחה ובריאות האשה.  הכלל-ישראליות שלה, חמימותה ואהבתה הסוחפת ללימוד תורה מטביעות את חותמתן על המדרשה ועל תלמידותיה. בני הזוג הנקין עלו ארצה בשנת תשל”ב והתיישבו בבית שאן למשך כעשור, שם היתה הרבנית חנה דמות מובילה אשר שימשה בתפקידים חינוכיים מגוונים. הרבנית חנה היא בוגרת תואר ראשון ושני מישיבה-אוניברסיטה בארה”ב, אם לששה ילדים וסבתא לנכדים רבים כ”י.

אלישבע מלכיאל

אלישבע מלכיאל- ראש תוכנית מעיין

אלישבע מלכיאל (רוזן) ראש תכנית מעיין א’. מנהלת את תכנית מעיין א’ ומלווה את הבנות בתהליך הפנימי שהן עוברות לאורך השנה. אלישבע מלמדת גמרא, חסידות ומעבירה סדנאות התפתחות אישית לבנות התכנית.
אלישבע גדלה בירושלים בעלת רקע רחב בלימוד תורני גבוה. שימשה יחד עם בעלה כרב ורבנית הקמפוס באוניברסיטת קיימברידג’ באנגליה במשך 4 שנים וכיום מתגוררת יחד עם בעלה וארבעת ילדיה בישוב תקוע. בוגרת החוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני ביחסי יהודים מוסלמים באונברסיטת קיימברידג’.

060A5236

הרב מברהטו סולומון- מורה בכיר

הרב מברהטו סולומון, נשוי ואב לשמונה, גר באלון שבות. עלה לישראל בשנת 1983 בהיותו כבן 16 שנים ושירת בצנחנים במסגרת ישיבת “הסדר”. רב קהילה מוסמך מטעם הרבנות, מורשה לבירור יהדות מטעם מועצת הרבנות הראשית ועוסק בגיור ובנישואין במערך הגיור הממלכתי. במשך קרוב לשני עשורים הוא עוסק בהכשרת רבנים בקרב קהילת יהודי אתיופיה, מדריך ומייעץ לבני הקהילה בתחום מסורת והלכה ומרצה על היחס בין מסורת יהודי אתיופיה לבין המסורת ההלכתית המקובלת של ה”שולחן ערוך” במוסדות חינוך שונים ברחבי הארץ. למד בישיבה שנים רבות, בעל תואר ראשון בייעוץ חינוכי ותואר שני ביהדות.

nurit

הרבנית נורית רוקח- סגנית ראש המדרשה

נשואה לאריאל ואמא לחמישה, גרה בסוסיא, בדרום הר חברון.
בעלת BA בפסיכולוגיה, ובספרות משווה, ו-MA, בספרות משווה.
הייתה מורה ומחנכת במסגרות דתיות וחילוניות, ומרצה במכללה לחינוך – מכללת קיי. כמו כן נורית מובילה מסעות בפולין מטעם יד ושם ומסגרות נוספות.
סיימה את לימודיה בקרן אריאל ב-2012, ומאז משמשת כיועצת הלכה, עונה לשאלות רבות בקהילה ועונה בקו הפתוח של נשמת. העבירה קורסים בתחומי טה”מ, והכשרת מדריכות כלה. בנוסף, השתלמה עם קבוצת יועצות ההלכה בתוכנית מלוות פוריות – ומלווה זוגות במסעם הרגיש בתחום.
נורית אף למדה במת”ן ובוגרת תוכנית הלכתא.

ספרלינג

הרב דוד ספרלינג- ראש בית המדרש

הרב דוד ספרלינג נולד בסידני שבאוסטרליה. הוא למד מספר שנים בישיבת מכון מאיר ולאחר מכן למד יותר מעשור בישיבת ‘עטרת כהנים’ תחת חסותו של הרב שלמה אבינר. הרב ספרלינג קיבל סמיכה לרבנות מהרבנות הראשית לישראל ובנוסף קיבל סמיכה מהרב יהודה הנקין. הרב מלמד שנים רבות הלכה בנשמת ובמכון מאיר. הוא פרסם מגוון רחב של מאמרים הלכתיים בכתבי עת ובאינטרנט. הוא מלמד שיעור הלכה במסגרת תוכנית מעיין א’.  הרב ספרלינג מתגורר בירושלים עם אשתו וילדיו.

אירוס דגו3

אירוס דגו- מדריכת תוכנית מעיין א’

אירוס דגו, מקרית ביאליק, מדריכה בתכנית מעין א,  בעלת תואר ראשון בלימודי ביו-אינפורמטיקה במכון טל.

אירוס היא בוגרת תכניות ‘מעין א’ ו’מעין המשך’ בנשמת וכן העבירה סדנאות רבות במסגרת ‘מדרשת מסע’.

ד”ר אסתי בראל- ראש מערך קידום אקדמי

ד”ר אסתי בראל, ראש מערך קידום בתכנית “מעיין”, מובילה את קבוצת הסטודנטיות ב‘מעין המשך’ לסיפוק והצלחה אישית ואקדמית.
במסגרת תפקידה היא מעבירה סדנה שבועית ומלווה אישית כל סטודנטית.
בשנה האחרונה לתואר, הסטודנטיות מקבלות ליווי הממוקד בכניסה מיטבית לשוק התעסוקה.
לתלמידות מעין א היא מעבירה סדנת שבועית בנושא הכנה לאקדמיה וכן מבצעת הכוון תעסוקתי אישי לכל תלמידה.
בנוסף, אסתי מנהלת את התכנית של בוגרות מעין- “השלב הבא”, שמטרתה לאפשר לכל בוגרת בעלת תואר ראשון או שני להמשיך להתקדם ולייצר לעצמה קריירה מיטבית.אסתי בעלת עסק של אימון ויעוץ אישי, בדגש על קידום השכלה וקריירה.
היא בעלת תואר דוקטור מטעם החוג לסוציולוגיה ופילוסופיה יהודית באוניברסיטת בר אילן.
נשואה לאלעד, אם לחמישה ומתגוררת עם משפחתה בפדואל.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

הרב דוד סבתו

הרב דוד סבתו, נשוי ואב לשתיים, מתגורר בשכונת גילה בירושלים. למד תשע שנים בישיבת ההסדר ברכת משה במעלה אדומים (תשס”א-תשס”ט), ובמהלכן השלים לימודי סמיכה לרבנות. קיבל  תואר ראשון בחינוך והוראה ממכללת הרצוג, בנושאי תנ”ך ותושב”ע ותואר שני בתלמוד מהאוניברסיטה העברית, דוקטורנט בתלמוד באוניברסיטה העברית. מלמד תנ”ך בנשמת ובמסגרות נוספות. בנוסף הוא מלמד תלמוד באוניברסיטה העברית בירושלים.

Facetune_04-01-2023-12-40-52

נעמה דקל- מורה

נעמה נשואה לעמרי ואמא לשלושה ילדים, גרים בירושלים.למדה חינוך ותיאטרון במכללת אמונה.
הייתה רכזת קשרי שכונה במדרשה ומלווה בשיעור א’.
משמשת כיום ראש תוכנית מעיין א’.מלמדת  תנ”ך, חסידות ונשיות.מדריכת כלות אהובה, במיוחד על בנות המדרשה
הרב יואל בן נון

הרב יואל בן נון

הרב יואל למד בישיבת מרכז הרב עם הרב צבי יהודה קוק ובצבא שירת בצנחנים. במלחמת ששת הימים הרב היה ממשחררי העיר העתיקה בירושלים. לאחר המלחמה, הקים יחד עם הרב עמיטל וחנן פורת את ישיבת הר עציון, שם חידש את דרכו הייחודית בלימוד תנ”ך. היה ממקימי אולפנת עפרה ומדרשת ייעוד וייסד את הבטאון התורני “מגדים” לענייני מקרא. בעבר עמד בראש ישיבת הקיבוץ הדתי “עין צורים” עד שנת תשס”ו. כתב ספרים ומאמרים רבים בנושאי תנ”ך, מחשבה והלכה, ביניהם ספרו החדש “המקור הכפול: השראה וסמכות במשנת הרב קוק”. הרב יואל מלמד את שיעור א’ שיעור בנושא נ”ך ומלווה את סיורי בקיאות- נ”ך במדרשה.

הרבנית אמירה איילין

הרבנית אמירה איילין

הרבנית אמירה איילין עלתה לארץ בגיל צעיר במסגרת מבצע משה. היא משמשת כיועצת חינוכית ובעלת תואר ראשון ממכללת בית וגן ותואר שני ממכללת אורות. לקראת סיום לימודי טיפול פסיכותרפיה קוגנטיבית התנהגותית היא נשואה לרב שחר איילין, והם גרים בירושלים חמשת ילדיהם.

צרו איתנו קשר גם באמצעות הוואטצאפ