שאלות נפוצות

איך מצליחים לשלב בין לימוד הקודש ללימוד החול?

בתחילת השנה התוכנית מתמקדת אך ורק בלימודי קודש. מחנוכה ואילך, המערכת מתחילה להשתנות בהדרגה, ומוקדשות יותר ויותר שעות לטובת הפסיכומטרי. לאחר פסח חוזרים לעסוק בקודש בהיקף מלא.

איך אדע איזה מקצוע כדאי לי ללמוד?

אנו מקיימים סידרת מפגשים אישיים עם כל בת, על-מנת לסייע לה לבחור מקצוע. בנוסף, לאורך השנה, הקבוצה מקבלת מידע מקצועי רב, וכן מתקיימים מפגשי חשיפה עם אנשי מקצוע ממקצועות שונים ומגוונים, המספרים לתלמידות על מקום עבודתם. במידת הצורך אנו מקשרים אותך לנשים העוסקות בתחום אותו את רוצה להכיר יותר מקרוב.

חשוב לי מאד לשפר את האנגלית שלי לקראת הלימודים באקדמיה. מה אפשר לעשות?

כידוע, רמת אנגלית טובה מהווה את אחד המפתחות להצלחה בלימודים האקדמיים. לכן, כבר מתחילת השנה כל בת מקבלת תגבור באנגלית מדי שבוע, ועל-ידי כך משפרת מאד את רמתה בשפה.

אני מעוניינת ללמוד תואר במוסד אקדמי שאינו בירושלים. האם אוכל ללמוד רק בתוכנית ‘מעיין א’, מבלי להמשיך לתוכנית ‘מעיין המשך’?

 

בוודאי! לאחר שנת ‘מעיין א’ כל תלמידה בוחרת את המסלול שלה. יש אפשרות לקבל את הליווי הקיים בתכנית ‘מעיין המשך’, ויש אפשרות ללמוד לימודים אקדמיים ללא ליווי זה. בכל מקרה, ‘נשמת’ נשארת תמיד הבית של בוגרות ‘מעיין א’, בין אם המשיכו לתוכנית ‘מעיין המשך’ ובין אם לא.

משפחתי גרה בירושלים. האם אוכל להשתתף בתוכנית מעיין א’ ולגור עם המשפחה?

המגורים במדרשה הם חלק בלתי נפרד מהתוכנית.

האם אוכל להשתתף בשיעורים של תוכנית ‘שעור א’ או של ‘שנה בארץ’?

כן! לשם כך יש צורך לקבל אישור מראשי השיעורים.

האם ניתן לעבוד במקביל ללימודים?

כן. אפשר לעבוד בימי ראשון בבוקר, שלישי בערב, חמישי אחר-הצהריים ושישי.

מהם תנאי הקבלה לתוכנית?

אם סיימת שירות לאומי או צבאי, יש לך זכאות לתעודת בגרות, את רוצה להתחזק וללמוד תורה בהעמקה, רוצה להתחבר לשורשי הקהילה שלך, וכן מעוניינת בשנה זו ללמוד גם לפסיכומטרי כדי ללמוד תואר אקדמי בשנה שלאחר מכן – את מוזמנת לבוא להכיר אותנו מקרוב.

תכל’ס, מתי נפתחת ההרשמה?

ההרשמה נפתחה בראש-חודש שבט. מי שמעוניינת, מומלץ לה להזדרז ולקבוע ראיון עם חן גואלמן במספר 050-2245828. ניתן גם להשאיר הודעת sms  ואנו נחזור אלייך.

צרו איתנו קשר גם באמצעות הוואטצאפ