מעיין א’

שנת מדרשה בשילוב הכנה לתואר אקדמי תוך העמקת הזהות

מעיין חיים

לימוד תורה הוא עמוד השדרה שלנו, מקור חיינו וחוזקנו. במדרשת נשמת תמצאי מגוון עשיר של לימודי תורה: תנ”ך, הלכה, חסידות, מחשבת ישראל, גמרא, הבית היהודי, ועוד. הודות לפסק הזמן שתלמידות מעין א לוקחות מ’מרוץ החיים’, הן עוברות במדרשה תהליך של בניין רוחני. שנת המדרשה מקיפה העמקה בתורה, הזדמנות לשאול כל שאלה שחשובה לך, וצמיחה בעבודת ה’ שלך – וכל זה מתוך בחירה אישית ללא כל הכרח מבחוץ.
זו שנה מופלאה, שאח”כ, בתוך מרוץ החיים, כבר לא תחזור…

לקראת תואר אקדמי

המדרשה מלווה את תלמידות מעיין א’ בכניסתן לעולם האקדמיה (אוניברסיטאות, מכללות) מתוך רצון לממש את הכישורים הפנימיים של כל בת, ובכדי להשתלב בהמשך בשוק התעסוקה במקצוע איכותי שיש בו גם מימוש עצמי וגם פרנסה בכבוד.

בנות מעיין א משתתפות בקורס פסיכומטרי אשר מתבצע במדרשה עצמה ע”י חברת קידום, שנותנת לנו שירות מכל הלב, תוך התמקדות בצורכי הלמידה של כל בת. המסלול כולל קורס רענון, קורס פסיכומטרי ,  שעות תרגול פרטניות ותרגול קבוצתי מונחה.
בנוסף, כל תלמידה זכאית לסדרת פגישות של הכוון מקצועי עם רכזת הקידום של התוכנית. כך, תוכלי לברר עם עצמך מהו המקצוע – מתוך שלל המקצועות הקיימים היום בשוק – אשר מתאים לך.
בנוסף, מתקיימות סדנאות שבועיות בנושאים שהם “מפתחות לחיים”, כמו: התנהלות כספית, מיומנויות למידה, ניהול זמן, יישומי מחשב, ועוד. סדנאות אלו מסייעות גם בלימודים האקדמיים בשנה שלאחר מכן.

"אל תטוש תורת אמך"

הֵי… אז מי את באמת, אתיופית או ישראלית?

מסתבר ש… גם וגם! כי האמת היא שאין צורך להכריע בין אתיופיוּת לבין ישראליוּת. להיפך, יש לשלבן זו בזו.
החיבור שלך למסורת האתיופית יזכה במדרשה להעמקה משמעותית בשיעורים עם הרב מברהטו סולומון, בתהליכי עומק פנימיים שעוברות הבנות לאורך התכנית ובפעילויות חברתיות שונות כדוגמת ‘הסיגד’.

אנו סבורים שנכון להמשיך את המסורת של יהדות אתיופיה היכן שניתן, ויחד עם זאת להיות חלק מהצבור התורני במדינת ישראל של היום. זו משימה לא פשוטה לחבר בין שני העולמות, אך כן, זה אפשרי!
החיבור בין העולמות מתבצע בתהליך איטי ויסודי במשך שנה שלמה, בו מתבררות סוגיות תורניות ורעיוניות.

במסגרת התהליך האישי שעוברות הבנות לאורך השנה, אנו מקיימים סדנאות שבועיות בנושאי צמיחה אישית. בין היתר נעסוק בנושאים של: תקשורת בין אישית, תקשורת זוגית, ביטוי רגשות, התמודדות עם מצבי לחץ וקונפליקטים, לקיחת אחריות אישית, ועוד…

יחד,יחד

בתכנית מעיין א’ תמצאי חבורה איכותית עם שפה משותפת שתבין לליבך, בה תרגישי בנוח להיות את עצמך.
אנו חלק בלתי נפרד משאר תכניות המדרשה בהן לומדות גם ישראליות וגם צעירות יהודיות מרחבי העולם. בתוכנית מעיין א’ משתתפות רק ישראליות בנות העדה האתיופית (אלה שנולדו בארץ יחד עם אלה שעלו עם הוריהן). חלק מהשיעורים בתכנית מעיין א’ משותפים לבנות מתכניות אחרות וחלקם מיועדים לבנות התכנית בלבד.  בכל דירה במדרשה מתגוררות יחד בנות מכלל תכניות המדרשה.

"תני לעצמך שנה להעמיק שורשים ולעוף קדימה"

מעוניינת לשמוע פרטים לשנה הבאה? מכירה מישהי שהתוכנית מתאימה לה?
נשמח שתשאירי פרטים ונחזור אליך!

צרו איתנו קשר גם באמצעות הוואטצאפ