תוכנית ‘מעיין המשך’

תכנית ‘מעיין המשך’ מורכבת מ-30 סטודנטיות מהקהילה האתיופית הלומדות במוסדות אקדמיים שונים בעיר. מטרת התכנית היא לסייע לכל סטודנטית לעבור את שנות הלימוד לתואר בהצלחה רבה ולהיכנס לשוק התעסוקה בצורה מיטבית, זאת מתוך עוצמה של חבורה איכותית המקושרת לחיי תורה ולקהילה האתיופית.

המוסדות האקדמיים בהם לומדות הסטודנטיות של ‘מעיין המשך’: האוניברסיטה העברית, מכללת אפרתה, מכון טל, מכללת הרצוג, מכללת אמונה, מכללת הדסה וקריית-אונו (שלוחת מלחה).

בין התחומים אותם לומדות הסטודנטיות ב’מעין המשך’: ריפוי בעיסוק, חינוך (על שלל מסלוליו), סיעוד, רפואה, משפטים, עבודה סוציאלית, מעבדה רפואית, ביו-אינפורמטיקה, מִנהל-עסקים, מחשבים, מנהל מערכות בריאות ועוד.

חבורת ‘מעיין המשך’ נפגשת בכל שבוע בסדנה. תכני הסדנה נעים בין שיעור תורני לבין סדנת העצמה אישית או אקדמית או ‘ערבי מנהיגות’, בהם אנו שומעות שיחה מפי דמות מעוררת השראה מהקהילה.

הסטודנטיות שותפות, במידת יכולתן, בתכנית הכללית של מדרשת ‘נשמת’: משתתפות בשבתות הכלליות במדרשה, ובשבתות של קבוצת ‘מעין המשך’ (בנוסף יש שבת לזוגות נשואים מהתכנית), ובאופן כללי חוות את המדרשה כעוגן רוחני משמעותי בחיינו.

שנה ג – הכנה לכניסה מיטבית לשוק התעסוקה: שלב זה כולל סימולציות לראיונות בשוק התעסוקה, סיוע בכתיבת קו”ח איכותיים, כתיבת המלצות, ויצירת ‘רשת חברתית’ שמטרתה לפתוח את מירב האפשרויות התעסוקתיות עבור כל סטודנטית.

תלמידות ‘מעיין-המשך’ זוכות בשנתיים הראשונות ללימודיהן האקדמיים למגורים בסמוך למדרשה, ובמשך שלוש שנים מקבלות ליווי אישי, המסייע להן בתחומים שונים, וכן מלגה חודשית צנועה.

העדפה בקדימות לקבלה לתכנית היא לבוגרות תכנית מעין א’ בנשמת.

 

צרו איתנו קשר גם באמצעות הוואטצאפ