קרן אריאל

תוכנית להכשרת יועצות הלכה

ההרשמה למחזור שנת תש”פ נסגרה. מחזור נוסף יפתח אי”ה לקראת שנת תשפ”ב

תוכנית “קרן אריאל” להכשרת יועצות ההלכה בנשמת היא תוכנית ממולגת דו-שנתית, ללימוד מקיף של הלכות נידה בהנחיית פוסקים ותלמידי חכמים מובהקים. בצד לימודי ההלכה, משתתפות התלמידות בלימודי השלמה ברפואת נשים והלכה, ובסדנאות בנושאי זוגיות ומשפחה.

מועמדות לתוכנית קרן אריאל נבחרות בהתאם לכישוריהן הלימודיים בגמרא ופוסקים, ומסירותן והזדהותן העמוקה עם עולם ההלכה. נבחנים גם כישורי מנהיגות ויכולתן העתידית לתרגם את הידע הלימודי לתרומה ממשית לקהילה ולחברה. מתקבלות לתוכנית מועמדות מהארץ ומחוצה לה.

הלימודים מתקיימים בימי שני ורביעי בין השעות 16:00-8:30, ומוקדשים ברובם ללימוד עצמי בחברותא לפי מראי מקומות בש”ס, ראשונים, ש”ע ואחרונים. שיעורים שבועיים מועברים על-ידי הרב יעקב ורהפטיג והרבנית נועה לאו, ובנוסף זוכות תלמידות התוכנית לשמוע שיעורי אורח מפי תלמידי חכמים אורחים. לימודי ההשלמה מתקיימים בימי ראשון בערב, וכוללים הרצאות של אנשי מקצוע מגוונים.

בתום כל סימן בש”ע, נבחנות הלומדות בכתב. בתום שנתיים, עם סיום הלימודים, ניגשות הלומדות לבחינה מקיפה בעל-פה לפני פוסקי הלכה, הבוחנים את שליטתה בחומר ההלכתי ומתרשמים מאישיותה. לומדת שעברה בהצלחה את הבחינה מוסמכת כיועצת הלכה.

מדרשת נשמת משקיעה מאמצים על מנת לשלב את יועצות ההלכה בעשייה ובתרומה לקהילה. בוגרות רבות של התוכנית מועסקות בקו ההלכתי של נשמת ע”ש גולדה קושיצקי ובאתרי האינטרנט של המדרשה, באמצעותם ניתן מענה לאלפי שאלות הלכתיות מידי שנה. אחרות משתלבות בפעילות בקהילותיהן, מכשירות מדריכות כלות, מלמדות כלות, ומעבירות קורסי רענון להעמקת הידע ההלכתי של נשים ברחבי הארץ.

יועצות ההלכה מהוות כתובת נשית מקצועית, זמינה ומסורה למענה על שאלות הלכתיות.

צרו איתנו קשר גם באמצעות הוואטצאפ