הרבנית הנקין: “עיקר התפקיד שלכן בזמן הזה, הוא ללמוד תורה, לצמוח במידות, לצמוח באהבת ישראל”

מתוך דבריה של הרבנית הנקין בשיחה לתלמידות ולצוות לאחר שקמה מהשבעה על בנה, הרב איתם הנקין הי"ד

"קודם כל, אני רוצה להודות לכולן. לכולכן, אין לי מילים. עזרתן לנו לעבור זמן מאוד קשה. אנחנו עדיין שרויים בזמן מאוד קשה. תודה לכל אנשי הצוות, תודה לכל הבנות שהגיעו אלינו, ומי שלא הגיעה אלינו, אנחנו יודעים שאתן כולכן איתנו.

יש לי כמה דברים שאני רוצה לגעת בהן בשיחה הזאת. נתחיל ממקום מאוד אישי, ונסיים במצב בארץ ישראל היום. ממקום מאוד אישי, כולכן יודעות, אבל אני לא יודעת אם יש מישהו פה שיושב בחדר שמבין את מימדי האסון. ברמה האישית, כמובן, יש הורים שכולים, ארבעה יתומים, אחים שכולים. האסון במשפחה הוא לאין שיעור. אבל ברמה הכללית – האסון לעם ישראל הוא אסון קשה לעולם התורה. הרב איתם הוא בין הצעירים במשפחה שלנו. אני חושבת שאפילו אנחנו לא שיערנו את היקף הפעילות שלו. המנחה שלו בדוקטורט באוניברסיטה קרא לו "ילד פלא". אנשים ראו אדם מצטנע, מאיר פנים. אבל צריך לדעת, היה פה מישהו שהיה צריך תוך עשרים שנה להיות מבין הדמויות המובילות בציבור שלנו. איש שהגיע לפסיקת הלכה ממקום נקי לגמרי. אמרו עליו שהוא האיר פנים, אבל מצד שני הוא גם לא נשא פנים. מי שהכיר אותו מכתביו ידע שמדובר באדם תקיף, למרות הארת הפנים, למרות הצניעות, למרות החביבות.  

מי שישמע, ישמע על נעמה שלנו האצילית, וכל מי שהיה לו קשר עם נעמה לאורך הדרך התפעל מהיכולת לעמוד בפני לחץ ואותו הדבר- להאיר פנים. היינו בנריה בשמחת תורה עם הילדים הגדולים, לקחנו אותם לבית שלהם, וסיימנו לשבת שם שבעה. ופעם אחרי פעם אנשי נריה סיפרו לנו- "את יודעת שהשניים היו הולכים ביחד יום יום בשעה ארבע לאסוף את נטע?" אמרו שהם היו מן תופעה כזאת. שניהם ביחד, ממש ביחד.

כל העולם ניגש אליי ואומר לי- היי חזקה, היי חזקה.

 אני רוצה לומר, לא יודעת מה יהיה בעתיד, אבל אין לי שום תסכול אמוני. אף פעם לא האמנתי שהקדוש ברוך הוא מחלק שוברים לבית מלון בשבת. לא חשבתי שזה מה שהוא עושה, אז זה לא כאילו שהתאכזבתי ממנו. הקדוש ברוך הוא שם אותנו פה לשם תפקיד, התפקיד הוא לפעמים תפקיד נעים, התפקיד הוא לפעמים תפקיד בלתי נעים. צריך לקום לבצע, לכן אנחנו נמצאים פה בעולם. אז משפחת הנקין הולכת ללמוד על תפקיד פחות נעים ממה שהוא היה לפני שבועיים.

יש לנו תפקידים בעולם הזה. המאבק על הרצון של עם ישראל לארץ ישראל לא התחיל אתמול. לצערינו, מאז שיבת ציון בתקופה המודרנית היו הרבה מאוד קרבנות, זה לא נגמר. אבל מה שחשוב הוא שאנחנו נבין היכן אנחנו נמצאים. למרות המחיר, אני מאמינה שאי פעם לא היה טוב יותר מהיום. זו אמירה רלטיבית, זאת לא אמירה פשוטה. וחשוב שאנחנו נדע, שלמרות המחיר, אנחנו נמצאים בימים גדולים. ימים מאוד מאוד לא פשוטים. אף על פי כן ולמרות הכל אני מאמינה בכל מאודי, שהניסים שאנחנו זכינו להם בתקופתנו, תקומת המדינה והלאה, מגמדים את ניסי יציאת מצרים.

עוברים עכשיו על כולנו ימים קשים מאוד. רבותיי, כולנו נבחנים. אנחנו נבחנים כי הזמנים הם קשים. אני לא מדברת אך ורק על האסון הפרטי שלנו. אנחנו צריכים לדעת שאנחנו צועדים קדימה, יש לנו תפקיד, אנחנו נעשה את התפקיד, עיקר התפקיד שלכן בזמן הזה, הוא ללמוד תורה, לצמוח במידות, לצמוח באהבת ישראל.

 אני מקוה שאני אוכל להיות בת קול שמלכדת את עם ישראל במידה שאני אוכל. בואו נצמח כולנו באהבת ישראל, בואו נעשה עוד כמה מעשים טובים ויחד נסלול את הדרך."

צרו איתנו קשר גם באמצעות הוואטצאפ