שמונה בוגרות מאירות- לכבוד חנוכה

 

 

תמר בלום - 8 בוגרות מאירות
תמר בלום – 8 בוגרות מאירות

תמר בלום, בוגרת שנת תשע”א. למדה ועסקה מספר שנים בתחום החינוך ואז החליטה להגשים את חלומה וללמוד תיאטרון במשכן לאומנויות באוניברסיטת חיפה.
תמר למדה במסלול תיאטרון חברתי וכיום היא במאית תיאטרון חברתי של קבוצות שונות בירושלים.
“אני מאמינה בכוחו של התיאטרון ליצור מפגשים איכותיים בין אדם לאדם ובין אדם לעצמו דרך עבודה פיזית בעולמות של דימיון ורוח” אומרת תמר.
היא מספרת כי זו זכות בעיניה לתת במה לקולות שונים בחברה.
וכדוגמאות לתהליכים מעניינים עם קבוצות שבמהלכם נרקמו הפקות מרגשות היא מציינת
קבוצה של תיאטרון קהילתי בין-דורי של נשים ניצולות שואה ונערות איתן עבדה. קבוצה של עיוורים בעלי מוגבלויות וקבוצת נערות בסיכון שעסקו במגילת אסתר מפרספקטיבות חדשות.

אמלי בליידי - 8 בוגרות מאירות
אמלי בליידי – 8 בוגרות מאירות

אמלי בליידי למדה בתוכנית שנה בארץ בנשמת בשנת 2012. בהמשך סיימה לימודי תואר ראשון במתמטיקה יישומית מטעם אוניברסיטת ברנרד.

עם סיום לימודיה ב2016 היא הקימה את איגוד נשות המתמטיקה של האוניברסיטה והובילה את פרויקט “חלה לרעבים”. כמו כן היא סייעה להנהלת האוניברסיטה בהקמת מחלקה למדעי המחשב בעודה עומדת לצד נשיא האוניברסיטה במהלך גיוס מענקים על סך מליוני דולרים.

לאחר סיום הלימודים, אמילי קיבלה את משרת החלומות שלה כמתמחה בחברה בשם “נמרי דטרויט” כמנתחת ביצועי בייסבול.

כיום היא אנליסטית בייסבול ב”שיקגו ווייט סוקס”. שם היא בונה מודלים סטטיסטיים וממנפת ממצאי מדע נתונים כדי לעזור לקבוצה לקבל החלטות. בעבודתה היא מתמקדת בהערכת שחקנים ובכך מסייעת בדברים כמו עסקאות, בניית סגל ועוד…

אמילי התחתנה לפני מספר ימים- בנר ראשון של חנוכה. בבוקר החתונה היא והחתן שלה, שמעון אפשטיין ערכו סיום משותף של מסכת ראש השנה אותה למדו יחד במהלך תקופת האירוסין שלהם.

אמילי אומרת: “נשמת היא המקום בו גיליתי את עומק היהדות האינטלקטואלית ואיך לחבר את זה עם הרוחניות. שם מצאתי מודלים לחיקוי ללמידה, אהבה עמוקה לישראל וחברים טובים לחיים.”

אילנה חדד - 8 בוגרות מאירות
אילנה חדד – 8 בוגרות מאירות

יועצת ההלכה אילנה חדד סיימה תואר ראשון במכללת הרצוג במגמת תנ “ך והיסטוריה. בנוסף היא למדה במתן והתקבלה לתכנית קרן אריאל להכשרת יועצות הלכה של נשמת, אותה סיימה ב2017.
אילנה בעלת תואר שני בתנ”ך מטעם אוניברסיטת בר אילן ולמדה גם בתוכנית ההלכה של מגדל עוז. וכיום היא משמשת מרצה אהובה בנשמת ורמי”ת של שיעור א’ במדרשה.
“בנשמת קיבלתי אהבה גדולה ללימוד התורה. מה שנפלא בתפקיד של יועצת הלכה זו האפשרות להעביר הלאה את הידע שרכשתי. גם כשאני מקבלת שיחות בשעה מאוחרת בלילה אני מבינה את החשיבות שלי כיועצת ואת הזכות לעזור למישהו שצריך עזרה ברגע זה” היא אומרת.

רחל אילון-כוכבא - 8 בוגרות מאירות
רחל אילון-כוכבא – 8 בוגרות מאירות

רחל איילון כוכבא סיימה את לימודיה והוסמכה כיועצת הלכה בתוכנית קרן אריאל של מדרשת נשמת בקיץ האחרון, תשע”ט.
עם סיום לימודיה היא המשיכה לעבוד במכון המחקר של מפעל יועצות ההלכה של נשמת ועל המהדורה השניה של הספר “נשמת הבית” במקביל ללימודי תלמוד בבר אילן ועבודתה כמדריכת כלות.

כחלק מעבודתה במכון המחקר נסעה רחל לאחרונה לבית החולים הדסה בירושלים ונפגשה עם רופא אנדוקרינולוג על מנת ללמוד לעומק את נושא מחלת הסכרת ואופן מתן הטיפול באינסולין. המחקר של רחל יעזור באופן ישיר לנשים חולות סכרת לשמור את דיני טהרת המשפחה.

לדבריה “זו זכות בעבורי להשתמש בידע שרכשתי על מנת לעזור לנשים ולזוגות בחיי המשפחה שלהם. בזמן הקצר בו אני עוסקת בתחום גברים, נשים, זוגות וכלות פנו אלי כדי שאמצא פתרון בעבורם לקשיים בהם נתקלו. נשמת מביא טוהר ואור המשולבים בנועם לעולם וזה מאוד נצרך בפרט בתחום הרגיש הזה של ההלכה”.

ברהן וורקו - 8 בוגרות מאירות
ברהן וורקו – 8 בוגרות מאירות

ברהן וורקו סיימה את תוכנית מעיין בנשמת בשנת 2019 וכיום מדריכה במדרשת מסע. במסגרת זו היא מגיעה לבתי ספר ותיכונים ברחבי הארץ ומעבירה סדנאות והדרכות לתלמידים על זהות עצמית ואני מאמין אישי בצל האנטישמיות שחוו יהודי אתיופיה. בקיץ האחרון עבדה ברהן כמדריכה במחנה “שושנים” בפנסילבניה, ארה”ב.
היא מספרת שהיה מאוד מעניין ואפילו מפתיע להיות אתיופית שומרת תורה ומצוות בארצות הברית. רוב חברי הקהילה היהודית שם שמעו על האתיופים וחלקם למדו עליהם אולם, זו הייתה להם הפעם הראשונה לפגוש באתיופית. רוב מוחלט של הגויים שפגשה לא האמינו לה שהיא יהודיה מישראל והיא הייתה צריכה לשכנע אותם שהיא לא מג’מייקה.
היא התייחסה לכך בהומור ובגישה חיובית ונהנתה לשוחח ולהסביר על מוצאה. ברהן מרגישה ברת מזל בכך שנבחרה להדריך במדרשת מסע.
“החלק האהוב עלי בעבודתי כמדריכה הוא ההזדמנות לספר על עצמי ועל מוצאי” אומרת ברהן. לדבריה “אני אוהבת מאוד את התגובות המגיעות מתלמידים המשתתפים בסדנאות שלנו ואני מרגישה זכות גדולה להיות חלק ממאמץ גדול וחשוב”.

הדסה קליין - 8 בוגרות מאירות
הדסה קליין – 8 בוגרות מאירות

יועצת ההלכה הדסה קליין בוגרת תואר ראשון בהיסטוריה ומתמטיקה מטעם אוניברסיטת קולומביה, ניו יורק. ותואר שני בהיסטוריה יהודית מודרנית של אוניברסיטת ניו יורק.

הדסה עשתה עליה לארץ יחד עם משפחתה ב1999 ומתגוררת ברמת גן.
במשך 20 השנים האחרונות עבדה הדסה כמדריכת כלות ועל ידי כך נחשפה לאפשרות ללמוד להיות יועצת הלכה. עם סיום לימודיה בתוכנית קרן אריאל של נשמת בשנת 2017 העבירה הדסה יחד עם יועצת הלכה ד”ר דינה צימרמן קורס למדריכות כלה ברעננה בחסות נשמת.

כיום מלמדת הדסה תורה במדרשת תורה וחסד ובמשך השנה וחצי האחרונות פעילה בקו מענה הלכה של יועצות ההלכה של נשמת.
“יש לי סיפוק אדיר ממענה לשאלות בקו ואני מרגישה ברת מזל להשתמש בידע שרכשתי ולחלוק אותו עם נשים אחרות בשעה שהן זקוקות לו”. לדבריה “הנשים שפונות לקו מאוד מעריכות את השירות של הקו ומודות עליו”.

מיטל ספיר - 8 בוגרות מאירות
מיטל ספיר – 8 בוגרות מאירות

מיטל ספיר, בוגרת התוכנית שנה בארץ משנת 2012. בהמשך למדה לימודי דת ופילוסופיה בברנרד ועשתה סמסטר אחד של לימודים בUCL, לונדון.
זמן קצר לאחר סיום לימודיה עשתה עליה לארץ ועברה לגור יחד עם חברות מנשמת בתל אביב.
במרץ 2018 התגייסה לצה”ל וכיום היא משרתת בחיל האוויר, בדרום. “להתעורר כל בוקר בארץ ישראל ולשרת בצבא זו הצורה הגבוהה ביותר של הגשמת החלום שלי, להיות חלק מארץ ישראל ומעם ישראל” היא אומרת.
לדבריה “נשמת זו קהילה של נתינה בלי סוף, החברות שהכרתי שם הן חברות לחיים ויחד אנחנו מוצאות את הדרך להקמת חיים והסתגלות פה בארץ”.

יעל לבל- 8 בוגרות מאירות
יעל לבל- 8 בוגרות מאירות

יעל לבל, בוגרת נשמת. לומדת כיום בחוג לפיסיקה באוניברסיטת בן גוריון, שנה שלישית.
מרכזת את הבימ”ק – בית מדרש קואופרטיבי באוניברסיטת בן גוריון. (שייך לתנועת הבוגרים של בני עקיבא). זהו בית מדרש לכל דבר, המתכנס אחת לשבוע לשיעורי תורה, חברותות והרצאות תורניות. המשתתפים הינם סטודנטים של האוניברסיטה. מדי פעם מגיעים להתארח בבימ”ק רבנים מוכרים, לדוגמא הרבנית פיוטרובסקי שהתארחה שם לא מזמן. כחלק מפעילות בית המדרש נערכים שיתופי פעולה עם המחלקות השונות של האוניברסיטה. אחת הדוגמאות לכך היא הרצאה שהעבירה בשבוע שעבר סטודנטית מהחוג למקרא בבימ״ק בנושא של ההתנחלות בארץ בימי יהושוע מהפן המחקרי.

צרו איתנו קשר גם באמצעות הוואטצאפ