חנוכה שמח מהרבנית הנקין

ידידים יקרים
חנוכה שמח ממדרשת נשמת!
אנו תפילה שלכם ולמשפחותכם שלום.
כבר כמעט שנה שאנו מצויים תחת השפעות הקורונה.
בית המדרש ב”ה ממשיך לפעול ביתר שאת חרף המצב, וקולות התורה עולים ממנו ללא הרף, לפי מתווה הקפסולות. פעילות יועצות ההלכה אף התעצמה בתקופה זו בהתאם לצורך הגובר.
הבנות אף נשארות לתקופות ארוכות במדרשה ע”מ לצמצם את סיכוני התחלואה, והדבר הביא להעצמת הלימוד וגם לגיבוש מיוחד של ציבור התלמידות.

החל מהשנה, שיעור א’ מורכב מבנות ישראליות יחד עם בנות חו”ל, והאינטגרציה עובדת. עם פרישת הרב שי כראש שיעור א (כאשר הוא ממשיך ללמד במדרשה) – בצד הרב יהושע התמנו שתי ר”מיות חדשות: הרבנית אילנה חדד, והרבנית אמונה לפיד! שיעור המשך ממשיך בעוז, וכן מתקדמת התכנית לבניין האברכיות בשל תרומה ייעודית לכך.
תוכנית מעיין ממשיכה להצמיח בוגרות יוצאות אתיופיה שמשתלבות בתחומים משמעותיים. קרן אריאל עברה ל-zoom, והיא היום מכשירה יועצות הלכה בפריסה ארצית (צפת, חיפה, חריש, קרית גת, ירוחם, ועוד) ע”מ לשמש כתובת נשית-הלכתית לנשים במקומות נוספים. והלימוד באנגלית בZoom מקיף יותר נשים מאי-פעם מכל תפוצות העולם היהודי.
יועצות ההלכה עושות חיל בתקופה זו יותר מתמיד. הן ענו על למעלה מ-10,000 שאלות חדשות בהלכה הנוגעות בקשיים ובהתמודדויות של תקופת הקורונה. בו זמנית, הפרויקט האחרון של היועצות-יועצות הלכה מלוות פוריות, יצא לדרך, וקבוצת יועצות שעברה הכשרה מתקדמת בפוריות למשך שנתיים עתה מלווה עשרות רבות של זוגות בדרכם לתינוק המיוחל.
בחודש אלול, ציינו 30 שנה למדרשה, 30 שנות לימוד תורה איתן ומשמעותי. בצד התנובה המדהימה של בית מדרשנו, הקורונה הביאה אתה התמודדות כלכלית חסרת תקדים שאילצה אותנו לבצע קיצוצים בהיקף של 3 מיליון ₪, שהוא רבע מתקציב המדרשה. אך גם אחרי הקיצוצים, חסר סך של 500,000 ₪ בכדי לסגור את שנת התקציב ולהמשיך בפעילות המדרשה.
אני פונה אליכם היום לסייע בהמשך דרכה של המדרשה במקפיין “ליבי ונשמתי” שמטרתו להשלים את החסר בתקציב המדרשה בתקופה זו שבה התרומות מהציבור נחלשות.
ב”ה קבוצת בוגרות התגייסה כבר והעבירה תרומות בסכום של מעל 115,000 ₪. אני פונה אליכם ידידים יקרים, להתגייס גם אתם מכל הלב. אנא סייעו לנו להשלים את החסר, ולאפשר לבית מדרשנו להמשיך ולהשפיע על הדור הבא, לערכי אהבת התורה, העם והארץ.
לתרומות לחצו כאן
ברכת חנוכה שמח מירושלים,
הרבנית חנה הנקין

צרו איתנו קשר גם באמצעות הוואטצאפ