הודעה מהרבנית הנקין והרבנית נועה בעקבות הקורונה

תלמידות המדרשה היקרות, השלום והברכה, וברכת בריאות לכל בית ישראל ולכל העולם.

כפי שידוע כבר לכולנו, אנו נמצאים במצב חירום בריאותי חסר תקדים, המאתגר כל מקום ומקום בעולם. איש אינו יודע מה צופנים לנו הימים הקרובים, והדבר היחיד הברור הוא שכולנו נמצאים בידי שמים. ודאי שמעתן את דברי ראש הממשלה הערב שהכריז על סגירת כל מוסדות החינוך בארץ. עכשיו יצאה הוראה נוספת אשר סוגרת את כל מוסדות התורה הגבוהים.

בכן המדרשה שלנו נסגרת, וכל התלמידות מתבקשות לנסוע הביתה מיד. שימו מסכות (או תחליף אחר) בשעת הנסיעה הביתה! תלמידות חו”ל מקבלות ברגעים אלה הדרכה אישית מהרב יהושע על ההתמודדות הספציפית שלהן. תלמידה שאינה יכולה לנסוע הביתה מתבקשת ליצור קשר עכשיו עם אחת משתינו. תלמידה שחזרה הביתה לשבת לא תשוב לאסוף את חפציה לעת עתה. מי שיוצאת עכשיו מתבקשת לפנות את החמץ לחדר האוכל ולעשות בדיקת חמץ חפוזה, ללא ברכה. בהמשך יגיעו הוראות נוספות בנושא ביעור חמץ במדרשה.

הצעדים החדשים של הממשלה הם במטרה לצמצם את המגע בין אנשים ע”מ לבלום את התפשטות נגיף הקורונה.

כללי ההתנהגות החדשים המיועדים ליצור ריחוק חברתי – כאשר יש חובה לשמור על מרחק של 2 מטר בין אדם לחברו, ואסורות התקהלויות מעל ל-10 אנשים – הם לא רק חובה ציבורית כי אם הלכתית. אמנם כללים אלה קשים מאד ליישום, אבל עלינו כולנו להתאמץ לעמוד בהם. אסור הלכתית לעשות מעשים שמסכנים את בריאות הציבור. כל הצעדים שהממשלה דורשת מאתנו מחויבים מכוח אזהרת “ונשמרתם מאד לנפשותיכם” וכן “לא תעמוד על דם רעך” ו”לא תשים דמים בביתך”.

בשעה שאנשי צוות דואגים לסגירת הקמפוס, חברי צוות אחרים מארגנים מערכת של שיעורים מקוונים. בע”ה תצא בקרוב הודעה מפורטת על המשך השיעורים.

בשעת חירום זו, התפילות ולימוד התורה חשובים מתמיד. אנו פונות אל כל תלמידותינו היקרות לנצל בקדושה את הזמן: להוסיף תפילות ומעשים טובים ולימוד תורה. מי שיש לה אחראיות בבית לשמור על אחים קטנים וכדו’ ודאי תעשה זאת ברצון ובמסירות. כאשר יש זמן ללמוד, אנו ממליצים להיצמד למערכת שתתפרסם, וגם לקחת על עצמכן לימוד בקיאות.

אשא עיני אל ההרים…עזרי מעם ה’ עושה שמים וארץ.

בתפילה לשלום ובריאות בעולם כולו,

חנה הנקין ונועה לאו

צרו איתנו קשר גם באמצעות הוואטצאפ