תוכנית מעיין א'

שנת מדרשה בשילוב הכנה ללימודי תואר אקדמי

מעיין חיים

לימוד תורה הוא עמוד השדרה שלנו, מקור חיינו וחוזקנו. במדרשת נשמת תמצאי מגוון עשיר של לימודי תורה: תנ"ך, הלכה, חסידות, מחשבת ישראל, מסילת ישרים, הבית היהודי, ועוד. הודות לפסק הזמן שתלמידות מעין א לוקחות מ'מרוץ החיים', הן עוברות במדרשה תהליך של בניין רוחני. שנת המדרשה מקיפה העמקה בתורה, הזדמנות לשאול כל שאלה שחשובה לך, וצמיחה בעבודת ה' שלך - וכל זה מתוך בחירה אישית ללא כל הכרח מבחוץ.
זו שנה מופלאה, שאח"כ, בתוך מרוץ החיים, כבר לא תחזור...

לקראת תואר אקדמי

המדרשה מלווה את תלמידות מעיין א בכניסתן לעולם האקדמיה (אוניברסיטאות, מכללות) מתוך רצון לממש את הכישורים הפנימיים של כל בת, ובכדי להשתלב בהמשך בשוק התעסוקה במקצוע איכותי שיש בו גם מימוש עצמי וגם פרנסה בכבוד.
בנות מעיין א משתתפות בקורס פסיכומטרי אשר מתבצע במדרשה עצמה ע"י חברת easyway , שנותנת לנו שירות מכל הלב, תוך התמקדות בצורכי הלמידה של כל בת. המסלול כולל גם קורס ריענון, גם קורס פסיכומטרי המתואם לבנות העדה, גם שעות תרגול פרטניות, וגם תרגול קבוצתי מונחה.
בנוסף, כל תלמידה זכאית לסדרת פגישות של הכוון מקצועי עם שרי, רכזת הקידום של "מעיין". כך, תוכלי לברר עם עצמך מהו המקצוע - מתוך שלל המקצועות הקיימים היום בשוק - אשר מתאים לך.
בנוסף, מתקיימות סדנאות שבועיות בנושאים שהם "מפתחות לחיים", כמו: התנהלות כספית, תקשורת זוגית, מיומנויות למידה, ניהול זמן, יישומי מחשב, ועוד. סדנאות אלו מסייעות גם בלימודים האקדמיים בשנה שלאחר מכן.

 

"אל תטוש תורת אמך"

הֵי... אז מי את באמת, אתיופית או ישראלית?
מסתבר ש... גם וגם! כי האמת היא שאין צורך להכריע בין אתיופיוּת לבין ישראליוּת. להיפך, יש לשלבן זו בזו.
החיבור שלך למסורת האתיופית תזכה במדרשה לבירור משמעותי ונוקב, הן בשיעורים עם הרב מברהטו סלומון והן בפעילויות חברתיות שונות כדוגמת 'הסיגד' הנחגג יחד עם כל בנות המדרשה.
אנו סבורים שנכון להמשיך את המסורת של יהדות אתיופיה היכן שניתן, ויחד עם זאת להיות חלק מהצבור התורני במדינת ישראל של היום. זו משימה לא פשוטה לחבר בין שני העולמות, אך כן, זה אפשרי!
החיבור בין העולמות מתבצע בתהליך איטי ויסודי במשך שנה שלמה, בו מתבררות סוגיות תורניות ורעיוניות בשעוריו של הרב מברהטו.

יחד, יחד

בתוכנית מעיין א' משתתפות רק בנות העדה האתיופית (אלה שנולדו בארץ יחד עם אלה שעלו עם הוריהן) אבל אנו חלק בלתי נפרד משאר תכניות המדרשה בהן לומדות גם ישראליות וגם צעירות יהודיות מרחבי העולם. אין דירות המיועדות לבנות מעין א. בכל דירה מתגוררות יחד בנות משעור א', 'שנה בארץ' ומעין א', גם הפעילות החברתית (שבתות, טיולים, ואירועים נוספים) משותפת לכולן. וכן יש שיעורים המשותפים לתכניות השונות.
ב"ה נוצרות חברוּיות של אמת בין התלמידות השונות, חברויות שממשיכות לאורך שנים.

"תורת חסד על לשונה"

המדרשה ממוקמת בשכונת פת הירושלמית. בנות מעיין א' עם שאר בנות המדרשה מתנדבות בקהילה ותורמות מכישרונן וטוב ליבן לחיזוק התורה בשכונה ולקידום השכונה.
כל תלמידה בוחרת בתחום בו היא רוצה לתרום: קשישים / ילדים / ילדי חינוך מיוחד / נוער / העברת חוג בת מצווה / סיוע כללי למשפחות.
כל תלמידת מעיין א' יכולה לבחור בין סיוע למשפחות מהעדה או סיוע למשפחות שאינן מהעדה - הכל לפי נטיית ליבה, ובליווי נעמה דקל, רכזת קשרי שכונה של המדרשה.

"אנשים טובים באמצע הדרך"

תוכנית 'מעין' במדרשת 'נשמת' נתמכת ע"י קרנות ואנשים פרטיים המתגייסים לקדם את בני העדה האתיופית בישראל, ביניהם הקרן לידידות, קרן ויינברג, ידידות טורונטו, קרן רוקלין, PEF , ואגודות ידידי נשמת בארה"ב ובקנדה.
נשיא ומייסד הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין כותב על כך:

"זוהי חובתה של החברה הישראלית לדאוג לשילובם המלא של בני העדה האתיופית. אנחנו רואים בשילובם של העולים במעגל העבודה מרכיב חשוב בחוסנה החברתי של ישראל ולכן החלטנו לתמוך בתכנית, המעניקה לנשים בנות העדה האתיופית נקודת זינוק טובה יותר לחיים. נמשיך לתמוך בתכנית זו ובפרויקטים אחרים העונים על חזוננו".

את מוזמנת ליצור קשר ולתאם עימנו ביקור!